Francia protestánsok lendületben

2017. június 12., címkék: francia reformátusok, francia protestáns egyház, franciaország

Négygyermekes családanyát választottak elnökükké a francia protestánsok. A Lille városában ülésező zsinat új hitvallást is elfogadott.

Hugenották és katolikusok összefogtak a menekültekért

2017. március 16., címkék: menekültmisszió, francia reformátusok

Olaszország után immár Franciaországban is humanitárius folyosó megnyitásáról állapodtak meg az egyházak a kormánnyal. Iraki és szíriai menekültek biztonságos beutazása és hatékony integrációja a cél.

A francia protestánsok is elítélik a párizsi támadást

2015. január 08., címkék: terrorizmus, charlie hebdo, francia reformátusok

Az MRE testvéregyházát is tagjai között tudó Franciaországi Protestáns Szövetség nyilatkozatban ítélte el a Charlie Hebdo nevű szatirikus lap szerkesztősége ellen január 7-én elkövetett támadást és kiállt a „laikus állam" értékei, a demokrácia és sajtószabadság mellett. A rövid nyilatkozatot a szövetség elnöke, François Clavairoly református lelkész jegyzi.

„Ne veszítsük el azokat a közös dolgainkat, amik keresztyéné tesznek minket“

2012. január 09., címkék: zsinat, bölcskei gusztáv, rajnai protestáns egyház, didier crouzet, francia reformátusok, manfred melzer

A testvéregyházak képviselőinek köszöntőivel kezdődött el a Rajnai Egyház zsinatának ülése. A plenáris ülésen Bölcskei Gusztáv a kritikus eszmecserét sürgette.

Egyház pünkösdi lendületben

2011. június 04., címkék: francia reformátusok, evangelizáció, testvéregyház, evangélizáció

Az evangelizáció és bizonyságtétel megújulása, valamint az evangélikusokkal való küszöbön álló egyesülés a fő témája francia testvéregyházunk napokban zajló zsinatának.

Francia látogatás Káposztásmegyeren

2011. május 11., címkék: látogatás, francia reformátusok, budapest

Negyvenkét francia református gyülekezeti tag látogatta meg a káposztásmegyeri gyülekezetet május 1-én.

Egyesülnek a francia protestánsok

2011. január 18., címkék: ökumené, francia reformátusok, Ökumené, Nagyvilág

2013 májusától Franciaországi Egyesült Protestáns Egyház néven egyesül a franciaországi evangélikus és református közösség. Erről a két egyház január 15-16-án megtartott közös zsinatán született döntés.

Hugenottafesztivál Németországban

2010. július 11., címkék: hugenották, francia reformátusok, Nagyvilág

Bad Karlshafenben a hétvége ünnepi hangulatban, gazdag programmal telt el. Kiállításokon, előadásokon, ünnepi istentiszteleten, színes piaci kavalkáddal emlékezett a város a francia protestánsok, a hugenották évszázadokkal ezelőtti letelepedésére.

47. hugenotta napok Kasselben

2010. június 09., címkék: Nagyvilág, francia reformátusok, megem

1710-ben ünnepelték először a kasseli Karlskircheben a francia származású hugenották istentiszteletüket. Erre emlékezve tartják az észak-hesseni városban a 47. hugenotta napokat a 300. évforduló tiszteletére június 11–13. között.